Sezon ślubny 2019 roku- czy warto zatrudnić Wedding Plannera?

Mamy już "ten" Nowy Rok - 2019, powitał nas najpierw deszczem a teraz śniegiem i wiatrem. Nie ma jednak co marudzić i zakopywać się pod kołdrą. Zaczyna się pracowity czas zarówno w życiu organizatorki ślubnej, jak również w życiu narzeczonych planujących wziąć ślub w 2019 roku. 

 

 

Przede wszystkim wszyscy, którzy kilka lat temu albo zaledwie kilka dni temu postanowili wstąpić w związek małżeński muszę przypomnieć, że mają mało czasu. Wszystko się rozchodzi o ten czas. Niestety Młode Pary, które dopiero chcą zacząć planować uroczystość ślubną i wesele mają tego czasu jeszcze mniej.

 

Aby znaleźć i zarezerwować dobrego fotografa, kamerzystę a także zespół muzyczny potrzeba tego zaginionego czasu. Pary, które na zorganizowanie ślubu mają kilka lat mogą się nie spieszyć. Chociaż wiem z doświadczenia, że w takich przypadkach często powtarza się hasło: " mamy jeszcze dużo czasu", aż w pewnym momencie zmienia się w hasło: "jejku, nie mamy już czasu". Z tego powodu polecam wszystkim parom nie ociągać się i rezerwować upragnionych podwykonawców ślubnych i weselnych, aby w tym upragnionym dniu cieszyć się ze spełnionych marzeń. 

 

Często bywa tak, że pary zaręczają się w święta Bożego Narodzenia i chcą wziąć ślub wiosną lub latem, ewentualnie jesienią nadchodzącego roku. Jest to możliwe, ale bardzo trudne. Podwykonawcy, którzy są polecani i cieszą się dobrą opinią w branży ślubnej mają zarezerwowane terminy na kilka lat. Trzeba mieć na prawdę duże szczęście, żeby wstrzelić się w wolny dzień takiego idealnego podwykonawcy. Kiedy tego szczęścia zabraknie trzeba zadowolić się tym co zostało. Fotografowie ze średniej lub dolnej półki, podobnie z innymi. 

 

Sezon ślubny 2019 roku podobnie, jak te wcześniejsze jest już przepełniony ślubami wszelkiego rodzaju- cywilnymi, kościelnymi i konkordatowymi, a także rocznicami i ostatnimi wieczorami wolności dla przyszłych małżonków. Jako konsultantka ślubna i organizatorka różnego rodzaju imprez rodzinnych wiem, jak trudno jest rozpocząć organizowanie. Szukanie na własną rękę florystki, fotografa, kamerzysty, zespołu oraz sukni ślubnej, sukienki dla mam, a także odpowiedniego kościoła i miejsca na wesele to niemałe wyzwanie. Często jest to działanie jednej osoby- Panny Młodej.  Przyszły Pan Młody polega na opinii i guście swojej narzeczonej i dzięki temu nie musi się za bardzo angażować w organizację ślubu i wesela. 

Kończy się to tym, że prócz pracy a czasem też wychowania dziecka kobieta ma na głowie organizację tego wymarzonego dnia. Przez nadmiar obowiązków i zmęczenie materiału, a także zgubienie się w branży ślubnej przygotowania te stają się męczarnią. Panna Młoda traci przyjemność z nadchodzącego ślubu. 

 

Nie tak powinno być. Główna organizatorka może skorzystać z pomocy profesjonalnego wedding plannera. Czemu w Polsce cały czas ludzie boją się odezwać po pomoc ? Uważa się, że organizator jest ujmą i oznacza, że Panna Młoda sobie nie radzi. Istnieje też obawa o duże koszty związane z zatrudnieniem konsultantka ślubnego. Nic bardziej mylnego. Zatrudnienie Ślubnej Managerki nie przekracza kilku tysięcy za kompleksową organizację. Mowa tutaj o przejęciu przeze mnie na prawdę wszystkich obowiązków Młodej Pary- od samego początku, aż po zakończenie wesele lub poprawin. Taka pomoc jest konieczna i nieoceniona również dla par mieszkających za granicą. Musimy przestać myśleć o tym zawodzie źle i przez pryzmat starszego pokolenia.

 

Odpowiedzcie sobie na pytania. Czy wyobrażanie sobie swój ślub bez organisty? Czy moglibyście zrezygnować z fotografa ślubnego? Czy do ślubu możesz pójść w sukience, którą masz już w szafie, a nie kupować cudną, białą suknię ślubną? Czy chcesz na swoim weselu mieć kwiaty? 

 

Podobne pytanie mogę zadać odnośnie profesjonalnej pomocy w organizacji ślubu i wesela. Kiedy już wiesz, że możesz oddać wszystkie lub część tych spraw komuś, kto się na tym zna i wie co robi, chcesz z tego zrezygnować? 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload

Wyróżnione posty

Retro bukiet z biżuterii

1/4
Please reload

Social media
  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon