Wiosenne bukiety ślubne

Poczułam wczoraj wiosnę. Wyszłam rano z domu i w powietrzu było to coś, ciepły zapach i lekki wiatr, który rozwiał mi włosy. Kiedy słońce ogrzało moja twarz automatycznie uśmiechnęłam się i wystawiłam w jego stronę. Też tak macie, kiedy pojawią się pierwsze oznaki wiosny? 

 

Ślub wiosną jest bardzo magiczny, ponieważ zaczyna się nowa pora roku i nowy rozdział w Waszym życiu. Po prostu symbolizm !!

 

Większość panien młodych, które będą brały ślub wiosną już dawno zdecydowały się na ten jeden, jedyny bukiet ślubny. Ale na pewno są wśród was panny, które jeszcze tej decyzji nie podjęły. Właśnie dla Was mam kilka olśniewających, niecodziennych i wybuchających kolorami bukietów. 

 

Skoro wiosna, to oczywiście tulipany. Najbardziej wiosenne kwiaty dostać można w wielu kolorach i odmianach. Począwszy od łagodnych i delikatnych w odcieniu beżu i ecru, a także czystych białych, poprzez soczyście różowe i czerwone, a kończąc na tych w kolorze głębokiego bordo lub nawet czerni. Co prawda ten ostatni kolor nie pasuje na ślub, ale z drugiej strony czemu nie? 

 

Tulipany są tak kobiecymi i wiosennymi kwiatami, że w zasadzie nie potrzebują towarzystwa. Same w sobie zrobią cały bukiet. Ale wiosna kojarzy się także z żółciutkimi, radosnymi żonkilami. Ich kolor jest tak słoneczny, że kiedy stoją na mojej szafce w pokoju robi się od razu cieplej. Wydaje mi się, że kwiaty te maja w sobie coś, co dodaje energii. 

 

Żonkile w bukiecie ślubnym pięknie wyglądają w towarzystwie zielonych liści i dodatków. Same, mimo bogatego koloru, są zbyt małe, żeby stworzyć cały bukiet. 

 

Jeszcze jedną propozycją na wiosenny bukiet ślubny jest kompozycja z konwaliami. Są to bardzo delikatne, białe i skromne kwiaty, które dzięki swojemu wdziękowi i jednocześnie elegancji dzwoneczków idealnie pasują do białej sukni. Jednak konwaliowe bukiety ślubne mogą zachwycać jedynie na przełomie maja i czerwca, ponieważ wówczas kwitną. 

 

Przede wszystkim wraz z wiosną rozpoczyna się sezon ślubny. Ta zbieżność dat otwiera przed organizatorami ślubów i wesel, a także przed młodymi parami drzwi kolorów. Najpiękniejsze wiosenne bukiety ślubne odurzają barwami i zapachami, są pięknie pastelowe albo wyraziście kolorowe i mocne. Nie ukrywajmy, że właśnie wiosna otwiera przyszłym pannom młodym i mnie, jako konsultantce ślubnej, drzwi do świata pięknie kwitnących kwiatów. Jest w czym wybierać.  

 

 

 

 

 

 

  

  

 

 

Share on Facebook
Please reload

Wyróżnione posty

Retro bukiet z biżuterii

1/4
Please reload

Social media
  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon