Sukulenty w bukiecie ślubnym

Na pewno szukacie niebanalnego i oryginalnego pomysłu na bukiet ślubny. Każda Panna Młoda chce mieć bowiem piękną i niepowtarzalną kompozycję kwiatową. Wychodzę z założenia, że w dniu ślubu każda z Was powinna mieć możliwość spełnienia swoich marzeń, nawet w tak małych rzeczach, jak kwiaty. 

 

 

Mam dla Was ciekawy pomysł na roślinny bukiet ślubny. Sukulenty !! To rośliny, których naturalnym środowiskiem są tereny pustynne, ale w naszym klimacie przyjęły się, jako ozdoby ogrodowe. Rosną na skalniakach i w doniczkach.

 

Powoli zyskują popularność i zaczynają robić karierę na ślubach i weselach. Zaczynały, jako prezenciki dla gości, a kilka sezonów później grają już pierwsze skrzypce w bukiecie panny młodej. Do szerokiego grona sukulentów zaliczamy rojniki, grubosze i eszewerie. Każda z tych odmian jest nietypowa i przykuwa uwagę swoją odmiennością. 

 

Sukulenty mimo swojego charakterystycznego wyglądu, który na pierwszy rzut oka nie pasuje do uroczystości ślubnej, tworzą zaskakująco piękne kompozycje. Mogą być użyte jedynie, jako dodatek i tło dla innych kwiatów. Najpiękniej wyglądają w towarzystwie róż, hortensji a także piwonii. Ale, ale coraz częściej panny młode decydują się na bukiety ślubne tylko i wyłącznie z sukulentów. 

 

Jest to doskonały wybór dla młodych, którzy postawili na ślub w stylu rustykalnym lub dzikiej zieleni. Sukulenty nie występują w tylu kolorach co kwiaty, ale to nie umniejsza ich piękna. Znaleźć je można w odcieniach mięty, butelkowej zieleni, brązu i bordo. Ze względu na to, że ich popularność rośnie, człowiek stworzył pastelowe odmiany. Są bardzo modne. 

 

Ich niekwestionowana zaletą jest trwałość. Sukulentom nie straszne są mrozy i skrajne upały, dlatego panna młoda może mieć pewność, że bukiet ślubny wytrzyma do białego rana w idealnym stanie. 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload

Wyróżnione posty

Retro bukiet z biżuterii

1/4
Please reload

Social media
  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon