Balony, jako dekoracje sali weselnej

Bardzo długi czas Młode Pary oraz dekoratorzy weselni unikali balonów, jako ozdób sali czy kościoła. Uważano, że ich czas minął i są tylko nietaktownym i przereklamowanym trendem z kiczowatych lat 90'. Ale, jak to z modą zwykle bywa również balony przeżywają swój wielki powrót.

 

Dekoracje sali weselnej z balonów przypadł mocno do gustu dekoratorom i florystom. Nie chodzi tutaj o powielanie stylu sprzed wielu lat, ale o całkiem nowe oblicze balonów. W niepamięć poszły balonowe ozdoby do bramy wjazdowej przed domem Panny młodej albo przed salą weselną. Balony poszły do przodu i są teraz bardziej nowoczesne. Umiejętnie i z gracją, a także bez przesady wkomponowywane są w przestrzeń sali weselnej. Często mają tworzyć tło dla kwiatów lub odwrotnie, ale zawsze współgrają z kolorystyką dekoracji i wystrojem wnętrza. Balony mogą być eleganckie, złote i szalone, a także bajkowe i kolorowe. Wszystko jedno, w jakim są odcieniu budują trójwymiarowe wrażenie.  

 

Nietypowo balonowo

 

Największą popularnością cieszą się nadal balony wypełnione helem. Duże i białe są idealnym płótnem pod napisy lub obrazki. Pełna dowolność. Możecie zdecydować się na wpisanie waszych inicjałów, albo napisów typu Love albo wasze szczęśliwe liczy. Floryści prześcigają się w wykorzystaniu balonów na różne dekoracyjne sposoby. Jednym z nim jest zrobienie z balonów ogrodów botanicznych. Wkładają do przezroczystych balonów liście, mech lub kwiaty. W momencie, kiedy Młoda Para rozdaje gościom balony, które potem wypuszczane są w powietrze robi to niesamowite wrażenie. Dryfująca roślinność symbolizująca miłość Młodej Pary i jedność ze światem.

 

W dekorowaniu tego typu balonów nie ma ograniczeń. Jeśli masz talent albo po prostu sama chcesz puścić wodze fantazji pomaluj swoje balony, jak tylko chcesz. Złotą albo żółtą farbą, przewiąż zieloną lub srebrną wstążeczką i gotowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby balony w wersji glamour posypane były błyszczącym pyłkiem, brokatem. A jeśli nadal nie macie pomysłu na wielkanocne balony to proponuję zrobić z nich króliczki albo słodkie, żółte i puchate kurczaczki.

 

DIY kurczaczki i króliczki

 

Wystarczy wziąć balon w rękę i zacisnąć tak, aby nie uciekało z niego powietrze. Następnie bierzemy żółtą, słoneczną wręcz farbę i malujemy go całego. Następnie czarną farbą zaznaczamy kropki, które będą robić za oczy. Możecie też przykleić czarne kółka wycięte z papieru lub zrobione z czarnych cekinów. Do pełni szczęścia naszemu kurczaczkowi brakuje piórek. Możecie zrobić je z bibuły lub kupić szal z piór i go oskubać. Nasz kurczaczek jest gotowy!! Podobnie robimy z zajączkiem. Takie balony pasują do wesela w Wielkanoc albo, jako dekoracje stołu dla dzieci. 

 

 Uroczyste wejście

 

Wejście do kościoła lub na salę weselną musi być imponujące i robiące wrażenie. Jedni marzą o minimalistycznym wystroju i tutaj radziłabym postawić na czerwony, biały lub zielony dywan a wzdłuż niego postawione skromnie udekorowane balony. Można je również połączyć z kwiatami, co na pewno da oszałamiający efekt w stylu vintage. Natomiast dla lubiących styl glamour polecam złote, srebrne lub czarne balony połączone ze szklanymi świecznikami. 

 

Dekoracje sali weselnej

 

Chcąc na sali stworzyć niebiańskie dekoracje we wspomnianym stylu glamour pozwólmy aby nasze błyszczące balony lewitowały pod sufitem. Dadzą niesamowity efekt odbijając światła, a goście na pewno się tym zachwycą. Wspominałam też wesele w Wielkanoc. W tym czasie i w tej tematyce również można wykorzystać balony. Te w pastelowych odcieniach idealnie pasują do wiosennego wystroju i nastroju. Te pomalowane na zieloną mogą imitować trawę, natomiast niebieskie niebo. Tak czy siak będzie pięknie. Również dekoracyjna ściana, która najczęściej stoi za stołem Młodej Pary może być przyozdobiona balonami. W zależności od stylu wesela można je pomalować, wykleić lub "nafaszerować" brokatem, roślinami lub cukierkami. Taka ściana to wspaniałe i niecodzienne tło do zdjęć z gośćmi. 

 

P.S Jeśli chcecie zrobić swoim gościom małego psikusa, niektóre balony możecie napełnić wodą. Dzieci chętnie przekłują je stojąc z mamą lub ciocią, które nagle poczują niesamowite orzeźwienie. Śmiechu co nie miara. 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload

Wyróżnione posty

Retro bukiet z biżuterii

1/4
Please reload

Social media
  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon