Co teraz- od czego zacząć organizację ślubu?

Przed chwilą się zaręczyliście i wszystko jest pięknie. Myślicie już tylko o ślubie, który jednak jest jeszcze bardzo odległy. Odbędzie się za rok, może trochę więcej, więc po co się nim teraz tak bardzo przejmować? Damy przecież radę !!

 

Dzień za dniem

 

Wszyscy zaraz po zaręczynach tak właśnie myślą. Wydaje się, że ślub to bardzo odległe wydarzenie, które powoli się zorganizuje i wszystko będzie dobrze. Jest jednak trochę inaczej. Ślub sam się nie zrobi, a czas upłynie bardzo szybko. Nie obejrzycie się nawet a za 2 dni będzie "ta" data. 

 

Nie chcę siać paniki, ani zmuszać was do pracy nad ślubem. Mogę zorganizować go za was. Po to właśnie wymyślono zawód konsultantki ślubnej, żeby odciążyć Państwa Młodych i dać wam tylko radość ze spełnionych marzeń o pięknej uroczystości i cudownej zabawie.

 

Po zaręczynach, albo po dniu kiedy podjęliście decyzję o małżeństwie, trzeba od razu zacząć organizować ślub. Jeśli chcecie poczekać rok czy dwa, to niczego nie zmienia, ponieważ ogrom spraw do załatwienia, kupienia, umówienia a przede wszystkim znalezienia może przytłoczyć, szczególnie pary pracujące na etacie. Aby wszystko miało szansę na happy end polecam nie zwlekać. 

 

Dni mijają bowiem bardzo szybko, nim się obejrzycie trzeba będzie robić kilkanaście rzeczy jednocześnie. Szukać sali, wysyłać zaproszenia, przymierzać suknię ślubną i zastanawiać się nad tym, czy starczy na wszystko pieniędzy i gdzie posadzić ciocię, która nie lubi się z inną ciocią.

 

Wszystko jest ważne

 

Jak to mówią są rzeczy ważne i ważniejsze. Przy organizacji ślubu i wesela nie ma takiej hierarchii, ponieważ nawet najdrobniejsze sprawy są istotne. Nie można zapomnieć o kolorze wstążki, ale również o załatwieniu dokumentów. Ważny jest wybór sali, ale przy tym trzeba brać pod uwagę wiele zmiennych, jak liczba gości, stoły okrągłe lub prostokątne, miejsce do tańczenia i wiele wiele innych czynników.

 

Pary, które pracują 8 lub więcej godzin dziennie mają sporo kłopotu, żeby wszystko ogarnąć na tip-top. Najgorsze jest znalezienie czasu. Czasami trzeba codziennie jeździć po salach weselnych, pałacykach i hotelach, żeby zobaczyć, porozmawiać z managerem i w miarę możliwości podjąć najlepszą decyzję, w jak najkrótszym czasie. 

 

Po kolei

 

Jest kilka pytań, które jako konsultantka słyszę najczęściej. Wszystkie dotyczą oczywiście organizacji, ale na jedno z nich jest prosta odpowiedź. Od czego zacząć przygotowania i co robić po kolei? 

 

Przede wszystkim odpowiedzią na to pytanie jest zatrudnienie mnie. Wtedy nie przejmujecie się tym, na co przyszła kolej i kiedy trzeba wpłacić zaliczkę. 

 

Ale kiedy decydujecie się na organizację ślubu i wesela samodzielnie, mogę jedynie coś wam podpowiedzieć. Oto wypisane czynności, od których polecam zacząć. Nie mogę powiedzieć wam wszystkiego bo co ja wtedy będę robić. Ale mała podpowiedź to też coś. 

 

1. Opracowanie motywu przewodniego uroczystości
2. Wyszukanie miejsca na przyjęcie weselne

 

Nie powinniście z tym czekać. Nawet jeśli chcecie się pobrać za rok, dwa lata czy trzy, to salę zarezerwujcie w miarę możliwości, jak najszybciej. To wasz numer 1 !!

 

 

 

Wejdź na mojego Facebooka i podziel się swoją opinią. Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu mailowego: slubnamanagerka@gmail.com .

 

Share on Facebook
Please reload

Wyróżnione posty

Retro bukiet z biżuterii

1/4
Please reload

Social media
  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon